قابل توجه پذیرفته شدگان بدون آزمون کارشناسی ارشد سال 1399

قابل توجه پذیرفته شدگان بدون آزمون کارشناسی ارشد سال 1399


قابل توجه پذیرفته شدگان بدون آزمون کارشناسی ارشد سال 1399

 

 ضمن شادباش مجدد به پذیرفته شدگان بدون آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه شهید چمران اهواز و در پاسخ به سوالات متعدد وارده از جانب برخی دانشجویان عزیزی که علاوه بر پذیرش بدون آزمون از طریق کنکور نیز موفق به قبولی در مقطع کارشناسی ارشد شده اند، باستحضار می رساند با توجه به منع قانونی تحصیل همزمان در دو کد رشته کارشناسی ارشد، لازم است این دسته از دانشجویان پس از انجام تحقیق لازم و انتخاب اولویت خود، در تماس با تحصیلات تکمیلی دانشگاه (واتس اپ 09169066235) از یکی از کد رشته های قبولی انصراف دهند. در غیر این صورت مشکلات بعدی متوجه دانشجو خواهد بود.

دفتر استعدادهای درخشان دانشگاه بنابر رسالت خود در ارایه مشاوره به نخبگان دانشگاهی و با توجه به مزایای متعدد شغلی و علمی که صرفا شامل حال پذیرفته شدگان بدون آزمون خواهد شد، همواره توصیه دارد افراد با بررسی تمام جوانب و مزایای پیش رو اولویت خود را انتخاب کنند.

جهت اطلاع برخی از مزایای ادامه تحصیل از طریق ورود بدون آزمون مقطع کارشناسی ارشد در مقایسه با قبولی با آزمون عبارتند از:

 1- با توجه به اینکه پذیرفته شدگان بدون آزمون از نخبگان دانشجو و پس از بررسی پرونده و رقابت با سایرین انتخاب شده اند، ادامه تحصیل در کد رشته قبولی بدون آزمون مزیتی غیر قابل کتمان و معیاری از نخبگی فرد خواهد بود.

2- سهمیه قبولی استعداد درخشان در کارنامه تحصیلی دانشجو درج می گردد.

 3- رزومه علمی افرادی که از طریق پذیرش بدون آزمون وارد تحصیلات تکمیلی می شوند به نحو معناداری ارتقا می یابد.

4-  کسب امتیاز قابل توجه در جدول امتیازات پذیرش دکترای تخصصی و آزمونها و مراحل مختلف استخدامی ادارات، سازمان ها، شرکت ها و ارگان های دولتی و خصوصی .

5- امکان‌ عضویت افتخاری یکساله بسیاری از پذیرفته شدگان بدون آزمون در بدو ورود به کارشناسی ارشد در دفتر استعدادهای درخشان (پس از احراز شرایط شیوه نامه عضو گیری) و بهره مندی از مزایای متعدد این عضویت از جمله دوره های ویژه، اهدا لوح تقدیر، کسب امتیاز مضاعف در پذیرش دکترای تخصصی و آزمون های استخدامی و ...

دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه شهید چمران اهواز